Görme Engelliler

2019 Yılı Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ

2019 Yılı Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ

 

Hazine ve Maliye Bakanlığının 2019-1 Sayılı Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliği 10.01.2019 tarihli ve 30651 sayılı Remî Gazete´de yayımlanarak  yürürlüğe girmiştir.

Bakanlığımıza bağlı olarak faaliyet gösteren öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlüklerinde sunulan konaklama ve diğer sosyal tesis hizmetleri ile ilgili olarak ilgi  Tebliğ´de belirtilen taban fiyatların altında hizmet verilmemesi yönünde gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir. 

Ayrıca ilgi  Tebliğin "Ortak hususlar" başlıklı 7´nci maddesinin sekizinci fıkrasında; "Diğer kurum ve kuruluşların personeli ve emeklileri ile bunların eşleri, üstsoy ve altsoylarına, kurum personeli için belirlenen tarife uygulanır." hükmü yer almaktadır. Bu hüküm doğrultusunda diğer kamu kurum mensuplarına öğretmenevlerinde sunulan konaklama ve diğer sosyal tesis hizmetleri ile ilgili olarak durumlarını belgelendirmeleri şartıyla üye fiyatlarından hizmet verilecektir. 

Ancak Öğretmenevi, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Uygulama Yönergesinin "Kurumun amacı" başlıklı 4´üncü maddesinin birinci fıkrasında; "Kurumun asıl amacı eğitim çalışanlarının konaklama ihtiyacını karşılamaktır..." hükmü dikkate alınarak, öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlüklerine yapılan konaklama müracaatlarında önceliğin Bakanlığımız çalışanlarına sağlanması, daha sonra diğer kamu kurum çalışanlarına konaklama imkânı sağlanması ve son olarak kurumlardaki boş kapasitenin değerlendirilmesi amacıyla sivil müşterilere hizmet verilmesi gerekmektedir.

 

DUYURULUR.

 

Hazine ve Maliye Bakanlığından:

KAMU SOSYAL TESİSLERİNE İLİŞKİN TEBLİĞ (TEBLİĞ NO: 2019-1)    tıklayınız


Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin

  Beğen | 0  kişi beğendi